SM systém

Liečba bolestí chrbtice, skoliózy chrbtice, výhrezu medzistavcovej platničky.

Prevencia vzniku ochorení chrbtice a celého pohybového aparátu.

Stabilizácia a mobilizácia chrbtice SM-systém, je cesta ako aktívnym cvičením odstrániť bolesti chrbtice, rôzne deformity a pretaženie veľkých kĺbov. Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej a pomaly rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové skupiny. Natiahnutím chrbtice smerom hore uľavuje od bolestí chrbta, regeneruje platničky a kĺby.

SM-systém - znamená Stabilizácia, Mobilizácia

Chrbtica = S-Stabilná-pevná + M-Mobilná-pohyblivá

Základom metódy je špirálna stabilizácia chrbtice, ktorá pohybom paží aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom hore.To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov

SM-systém má v praxi tieto účinky:

  • Liečba- vo fáze bolesti a straty funkcie svalu alebo kĺbu.
  • Prevencia - predchádzanie problémom pri rizikových zamestnaniach a športoch.
  • Regenerácia - pravidelná regenerácia pri sedavom zamestnaní
  • Kondičný tréning športovcov - zvýšenie výkonnosti a prevencia preťaženia svalov.

SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov. Metóda vychádza z toho, že hlavnou príčinou bolestí chrbta je porucha špirálnej stabilizácie chrbtice.

 

Bederno drieková chrbtica – lumbago (bolesti v spodnej časti chrbta), výhrez medzistavcovej platničky, komplikovaný stav po neúspešnej operácii medzistavcovej platničky (failed back surgery syndrome), zúžený chrbtový kanál, spondylolistéza,skolióza

Hrudná chrbtica - bolesti a rôzne deformity hrudníka, skolióza

Krčná chrbtica - cervikobrachiálny syndróm, bolesti hlavy, závraty

Bedrový a kolenný kĺb - artróza bedrového a kolenného kĺbu,príprava na totálnu endoprotézu a následná rehabilitácia po úrazoch a operáciách.

Noha - plochá noha, hallux valgus, distorzie v členkových kĺboch a rôzne ďalšie.

Cvičenie je taktiež vhodné aj pre tehotné ženy , kde si správne posilnia brušné svaly , svaly panvového dna a následne zrelaxujú a natiahnu chrbticu. Vývoj dieťaťa bude podporený prirodzenou mobilizáciou brušnej oblasti a nebude rušené napätím v chrbte. Cvičenie je zároveň prevencia bolestí chrbta, predčasného otvárania bránky, uľahčí a urýchli pôrod. Je to cesta k zdraviu mamičky aj dieťaťa.

 

Trápia vás bolesti chrbtice? Vystreľuje vám bolesť od chrbtice do nôh a  lieky na bolesť už nezaberajú?  Alebo už dokonca zvažujete operáciu chrbtice?   Tak práve vám môže pomôcť liečebná metóda cvičenia - SM-Systém.

Máte sedavé zamestnanie a závoveň nemáte čas na šport? Vyskúšajte preventívne regeneračné cvičenie SM-Systém.

Možno si poviete, že to znie ako reklama na Kosmodisc, ale verte alebo nie, metóda SM-Systém je takmer zázrakom. Možno preto, že je založená na pravidelnom cvičení, a nie na tom, že si kúpite špeciálnu stoličku alebo Kosmodisc a tým to skončí.

 

Bohužiaľ pohľad dnešnej modernej medicíny na degeneratívne ochorenia chrbtice (napr. vyskočenú platničku) je skreslený a približne nasledovný:

Bolesť sa najprv musí potlačiť liekmi proti bolesti. Pacientovi je potom doporučená rehabilitácia a rôzne cviky, ktoré sami o sebe v akútnom štádiu spôsobujú bolesť. Akútny stav našťastie v tom lepšom prípade sám odoznie. Po nejakom čase sa zas vráti, pretože príčina sa sama neodstráni. V tom horšom prípade, ak bolesti pretrvávajú alebo dochádza dokonca k neurologickým poruchám, sa konštatuje zlyhanie konzervatívnej terapie a je doporučená operácia vyskočenej platničky.

 

Vo všeobecnosti ešte donedávna platilo, že v akútnom štádiu vyskočenej platničky (hernie intervertebrálneho disku)  je človek tak paralyzovaný, že nemôže nedostatočný pohyb z minulosti kompenzovať pohybom v akútnom štádiu.

Jedinečnou výhodou metódy SM-System je, že umožňuje rehabilitáciu aj v akútnom štádiu a dokonca jej pravidelným cvičením vedie k odstráneniu príčin bolesti u vyskočenej  platničky.

 

Stabilizačná podložka: https://www.nutrimas.sk/SM-System-Balancna-podlozka-d368.htm

 

Elastické lano: https://www.nutrimas.sk/SM-System-Elasticke-lano-d367.htm

https://www.nutrimas.sk/Pomocky-na-cvicenie/SM-system